משכנתא – סוגי מסלולים וריביות

שם מלא:    טלפון:   
יישוב:    דוא"ל:   

אנשים המבקשים כיום לרכוש נכס למגורים, לרוב אינם מסוגלים לממן את הוצאות הרכישה במלואה ולכן זקוקים לקבלת משכנתא המיועדת לרכישת בית או דירה (ישנם מקרים בהם המשכנתא מאושרת גם עבור שיפוץ הבית). כל לקוח המבקש לקבל משכנתא רשאי לבחור במסלול שתנאיו מתאימים לו ביותר. מסלול משכנתא נקבע על פי מספר ממדים וביניהם גובה ההלוואה המבוקשת, התנאים, גובה הריבית ועוד.

איך בוחרים מסלול משכנתא ?

כל אדם המגיע לבנק על מנת לבקש אישור לקבלת משכנתא, נפגש עם יועץ משכנתאות הפורס בפניו מספר אפשרויות בהן אותו לקוח יכול לבחור כמו למשל לקיחת משכנתא בריבית משתנה, משכנתא בריבית פריים, מסלול הצמוד למט"ח ועוד מסלולים רבים. חשוב מאוד לקבל את כל המידע הדרוש לכם מיועץ המשכנתאות על מנת להגיע להחלטה נבונה בנוגע למסלול שמתאים לכם ביותר. יש לשאול את כל מה שאינו ברור ולרשום במדויק את הדברים על מנת שתהיה האפשרות לסיים את הפגישה שבידיכם כל המידע איתו תוכלו ללכת הבית ולהחליט באיזה מסלול משכנתא לבחור.

פעמים רבות המרכיב העיקרי המבדיל בין סוגי מסלולי המשכנתא הוא הריבית. בין אם מדובר בריבית פריים או ריבית פריים פלוס אחוז מסוים, המסלולים יכולים להיות עם ריבית משתנה, ריבית צמודה למדד, ריבית צמודה למט"ח וריבית קבועה. לכל מסלול יש יתרונות וחסרונות ועליכם לבחון את כל הפרמטרים על מנת להחליט בעזרתו של יועץ המשכנתאות על המסלול הכדאי ביותר עבורכם.

אלו מסלולי משכנתא קיימים?

כאמור, כאשר תרצו לקבל משכנתא תוכלו לבחור במגוון מסלולים.

מסלול משכנתא בריבית קבועה – מסלול בו אתם משלמים אחוז ריבית קבועה למשך כל החזרי התשלומים בין אם מדובר בריבית פריים או תוספת. מסלול זה נחשב יחסית בטוח יותר ביחס למסלולים האחרים.

מסלול משכנתא בריבית משתנה – משכנתא שבה הריבית אינה נשארת קבועה ונקבעת בהתאם לגובה הריבית שבשוק בתאריך בו אתם אמורים לשלם מדי חודש את החזר המשכנתא.

מסלול משכנתא בריבית פריים – מסלול בו הריבית לא צמודה למדד כאשר אתם גובה הריבית נקבע בהתאם לגובה ריבית פריים באותו זמן בתוספת אחוז מסוים הנקבע בעת החתימה על חוזה המשכנתא. כאשר ריבית פריים יורדת, כך גם יורד החזר התשלום החודשי.

מסלול משכנתא הצמודה למט"ח – משכנתא שהריבית בה נקבעת בהתאם לשער האירו או הדולר ולכן מדובר בריבית משתנה.

משכנתא לאחר ייעוץ

חשוב מאוד להתייעץ עם האנשים הנכונים ואף לנסות ולבדוק הצעות מבנקים שונים על מנת לוודא כי אתם מקבלים את התנאים הטובים ביותר. חשוב שלא להתפתות למסלולי משכנתא שלכאורה נראים כדאיים יותר כמו למשל מסלול משכנתא בריבית פריים אלא אם כן הוא אכן מתאים לצרכים שלכם וליכולת שלכם לעמוד בהחזרי משכנתא כל חודש. בכל בנק תוכלו למצוא יועץ משכנתאות שישמח לסייע לכם ולתת לכם את כל המידע הדרוש בנוגע למסלולי משכנתא, סוגי ריביות ועוד.

למידע על ביטוח דירה.

למידע על יועצי משכנתאות.

Mortgage Advisor